Sac dokulmesini onlemek icin dogal careler

Saç dökülmesine çözüm için yapılan arayışlar bilindiği gibi günümüzde değil uzun zamanlar önce başlamış, araştırmalara bakıldığında yüzlerce yıl öncesine kadar uzanan bir arayıştır. Gelişmiş tıpta saç dökülmesi bir sağlık problemi olarak kabul edilmiş ve bu yönde saç dökülmesine çözüm üretilmiştir. Bu gün modern bakışın kabul ettiği üzere saç dökülmesine en kalıcı çözümler doğal ürünlerle sağlanmaktadır. Saç dökülmesi nedenleri arasında kalıtım, stres ve kimyasal etkiler başta olmakla beraber daha bir çok saç dökülmesine neden olan faktör vardır. Saç dökülmesi nedenleri başlıklarını saymak adına, infeksiyon ve infestasyonlar yani farklı türde mikro organizmalar ile stres faktörleri sıralanabilir. Saç dökülmesini önlemek için en sağlıklı yol % 100 doğal içerikli ürünler kullanmaktır. Bilindiği üzere her ne kadar kimyasal içerikli ürünler kısa sürede etkili gibi görünsede uzun vadeli çözüm olarak bitkisel yaklaşımlar daha güvenli ve kalıcı yararlar vermektedir.

Başta da belirtildiği gibi saç dökülmesi nedenleri ve saç dökülmesini önlemek için yapılan incelemeler çok eskilere dayanmakta ve bu çalışmalara bakıldığında tüm çalışmaların sadece tabii yani bitkisel içerikler ile ilerlediği görülmektedir. Gerek erkek gerekse kadın olsun bu bir gerçektir ki saç dökülmesi son derece can sıkıcı bir durum olarak kabul edilmekte ve bu rahatsızlık için oldukça ciddi çalışmalar, bu çalışmalar için ise yüksek araştırma harcamaları sarf edilmektedir. Saç dökülmesini önlemek için önce saç dökülmesi nedenleri araştırılmış ve saç dökülmesine yol açan onlarca neden bulunmuş, saç dökülmesine çözüm için bu sebeplerin üzerine gidilmesi gerektiği anlaşılmıştır.

Saç dökülmesi nedenleri arasında en belirgin ve yaygın olanlar infeksiyon ve infestasyonlardır. Bu şekil saç dökülmesi çeşitli türde mikro organizmalar (bakteriler, mantar ve virüsler gibi) ile bazı asalaklar (bitler gibi) tarafından doğrudan veya dolaylı olarak saçın gövdesinin yıkılması ya da saç foliküllerinin işlevlerinin bozulmasına bağlı olmaktadır. Saç dökülmesi nedenleri tabiki bununla sınırlı olmamakla birlikte kalıtımsal, stres ve bazı kimyasal etkiler saç dökülmesi nedenleri arasında gösterilebilir. Saç dökülmesini önlemek için mümkün olduğunca kimyasal etkilerden uzak durmak, stresten uzak durmak ve % 100 doğal ürünler kullanmak saç dökülmesine çözüm için yapılacaklar arasında sayılabilir. Saç dökülmesi elbette her iki cins içinde istenmeyen bir durumdur ve özellikle kadınlarda görülen saç dökülmesi çok daha fazla rahatsızlık vermektedir. Kadınlar, yaşam tarzları gereği başta kozmetik olmak üzere kimyasal ürünlerle daha fazla içli dışlı oldukları için bu kimyasalları daha fazla vücuda aldıkları bilinmektedir. Özellikle saç boyama konusunda kimyasal içerikli seçimlerdense doğal içerikli ürünleri kullanmaları saç dökülmesini önlemek adına atılacak ciddi bir adım olacak ve dökülme görülsede bu dökülmeyi uzun vadeye yayacaktır. Saç dökülmesi ciddi bir sağlık sorunudur ve henüz dökülme başlamamışken alınacak bazı önlemler ileride yaşanacak sıkıntıların önüne şimdiden geçmek anlamına gelmektedir.