Evden eve nakliyat deyip gecmeyin


Nakliyat konusu bazılarımızın bazen bazılarımızın ise daha çok ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Kulağımıza çok gelse ve değerini yitirse de nakliyat ve bilhassa evden eve nakliyat meselesi ciddi bir konudur. Bunun ciddiyetini ise ancak taşınmaya karar verdiğinizde anlarsınız. Farklı nakil özellikleri ve diğer ayrıntılara göre değişik fiyat aralıklarında nakliyat ya da evden eve nakliyat hizmetleri bulunmakla birlikte en fazla dikkat etmeniz gereken konu başlıklarını burada sayalım.

Kırılacak eşyalar konusu nakliyat bilhassa evden eve nakliyat sırasında en fazla can sıkan konuların başındadır. Mesafe uzadıkça bu risk aynı oranda artmaktadır. Evden eve nakliyat sırasında eşyalara gelen hasarların yaşanmasındaki en büyük etken aslında çıkış yerinde farklı varış yerinde başka bir ekibin nakliyat işlemlerini yerine getirmesinden doğmaktadır. Mesela taşınacaksınız ve bir nakliyatçı yani evden eve nakliyat hizmetleri veren birilerine ihtiyacınız var. Bir şekilde buldunuz ve gelip işe başladılar. Evinizde çalışan ekip özellikle kırılacak eşyalarınızı sarıp paketlerken ve koliye koyarken tanıyor ve sağına soluna o na göre daha az hassas olan ya da koruyucular yerleştiriyor ve koliyide tanıyor doğal olarak. Fakat karşılayacak ekip başka ise işte sıkıntı şimdi başlıyor. Karşı taraf gelen ne koliyi ne de parçaları tanımadığından, istenmeyen ve kaçınılmaz sonuç gelip çatıyor. Şanslı gününüzde iseniz en az hasarla daha dikkatli olunması gerektiği anlaşılıyor ve bir kaç özür.. konu kapanıyor. Evden eve nakliyat daha doğrusu nakliyat alanının her dalında sadece kendi filosu ve ekibi ile hizmet sunan firmaları seçmeniz bu konuda yararınıza olacaktır.

Nakliyet ve evden eve nakliyat hizmeleri için uzman bir şirket seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer mesele deneyim konusudur. Nakliyat firmasının eğer varsa kırılgan ya da sadece size özel eşyalarınızın taşınması konusunda tecrübe sahibi olup olmadığını sormanızdır. Örneğin bir piyano nakletmek istiyorsunuz ve evden eve nakliyat firması daha önce piyano nakletmemiş. Üç aşağı beş yukarı her halde hemen herkes neler olabileceğini tahmin edebilir. Bu sebepten nakliyat ya da evden eve nakliyat şirketine kırılacak eşyaları, hassas eşyaları ve varsa size özel bazı eşyaları taşıma monte ve demonte etme konuları ile eşyaların sigortalanması meselesine yaklaşımları ve deneyimleri sorulmalıdır. Pek bahsedilmesede aslında evden eve nakliyat ve diğer nakliyat işlerinde en çok dikkat edilmesi gereken konu güvenlik konusudur. Tabiki kişisel ve kıymetli eşyalar nakliyat ekibinden önce berteraf edilip başka bir yolla transfer edilir ama güvenlik sadece küçük eşyalar ve maddi değeri olan şeyler için geçerli değildir. Bu yüzden en akıllıca hareket referans sormak olacaktır.