Katlanir cam ve cam balkon ile guzel mekanlar


Katlanır cam yada cam balkon sistemleri genelde, villalarda, restoran ve kafelerde genelde uygulanan bir çözümdür. Cam balkon ile katlanır cam sistemi hem estetik görüntü oluşturması açısından hemde mekanları daha fonksiyonel  kullanım açısından faydalı bir sistemdir. Bilindiği gibi yasalar gereği uygulanan kapalı alanlarda sigara içme yasağından sonra özellikle restoran, kafeterya ve eğlence mekanlarında camlama ve katlanır cam çözümlerinde ciddi bir talep artışı olmuş, mekan sahipleri tarafından sigara kullanan müşteriyi kaçırmama açısından mükemmel bir sistem olarak algılanmıştır. Camlama işlemi apartman dairelerinde çocuklu aileler açısından kilitleme fonksiyonu sayesinde emniyetli bir alan sağlarken diğer yandan estetik görüntü ve konforu bir arada sunmaktadır. Katlanır cam sistemini tam olarak açıp kullandığımızda balkonu tam olarak kullanım olanağı sağlanır. Rüzgar, yağmur, kar ve toz gibi dış hava şartlarında dış etkilerden koruma imkanı sağlarken güneşli ve açık havalarda ise açılabilen cam balkonlar veya katlanır cam uygulaması sayesinde ise hiç kapatılmamış gibi hissettirir ve güneşin tadını yaşayabilmemize imkan verir. Güneşi doğrudan içine alan mekanlarda koyu renkli camlar ile güneş ışığının etkisini azaltarak daha rahat bir kullanma olanağı sağlarken, birbirine yakın yaşam alanlarında içeriyi gizleme özelliği sayesinde rahat yaşama imkanları sunar.

Cam balkonlar için camlama sisteminde tercih edilen cam 8 mm. kalınlığa sahiptir. Yapımda kullanılan diğer aksesuarlar ve aparatlar da kaliteli olması durumunda kırılma ve hasar görme konusunda risk çok düşüktür.  Sistemde kullanılan alüminyum profil parçaların boyası ise elektrostatik toz boya fırınlama sistemi ile yapılır ve bu sayede kir tutma ve paslanma görülmez.  Camlarda koyu renk cam ve açık renk cam opsiyonları olduğu gibi camlama sisteminde kullanılan alüminyumlarda da renk alternatifleri mevcuttur. Bununla birlikte cam kanatları için zevkimize göre tercih edeceğimiz çeşitli logo ve çıkartmalarla da daha estetik bir görüntüye sahip olabilme şansınız vardır.

Katlanır cam balkon sistemlerinde sistem 650 mm ye kadar artabilir ve sistemin ortalama metrekare ağırlığı 22-24 kg arasında değişmektedir. Yükseklik ise 210 cm. ye kadar mümkünken, ağırlık hem alttan hemde üstten dengelendiğinden dolayı uzun ömürlüdür. Katlanır cam balkon sistemlerinde cam kanatların yerine takılması özel dizayn edilmiş contalarla yapılır. Bu da ilerleyen zamanlarda hem montaj hemde bir arıza gerektiğinde parça değiştirme konusunda kolaylık sağlar. Cam balkon veya katlanır cam uygulaması her ne kadar biraz maliyetli bir sistem olarak gözükse de, mekanımıza getirdiği rahatlık, görsellik ve güvenlik ile konfor açısından düşünüldüğünde sarfettiğimiz her kuruşu hakeden, mekanın öncesi ve sonrası olarak incelendiğinde her anlamda büyük yararlar getirebileceğimiz bir uygulamadır.