Pvp serverler


Çelik çomakla oynanan dünya artık teknoloji ile çığır açtı. Kısa sürede hızla gelişmiş olan teknoloji ve bununla bağlantılı bilgisayarların da avantajıyla her gün firmalar kendilerini geliştiriyor ve yediden yetmişe büyük çoğunluğa hitap edebilecek keyifli ve eğlenceli oyunlar üretmektedirler. Bilgisayarlara kurulup tek başına ya da yanındaki arkadaşlarıyla oyun oynamanın keyfi internet bağlantısı ve pvp serverler sayesinde çok daha büyük bir kitleye dönüşüp verdiği keyif de maksimum seviyeye çıkmıştır.

İngilizce pvp demek “player versus player” ın kısaltması olup oyuncuların diğer gerçek oyuncular ile karşı karşıya mücadele etmesi manasına gelmektedir. Yani ister iki kişi ister grupların karşılaşabildiği oyunlar olsun karşılıklı gerçek kişilerin mücadele ederek kıyasıya performans göstermesine pvp bu olanağı oyunculara tanıyan sunuculara da pvp serverler denmektedir. Her türlü detaya sahip olan bu oyunlar sayesinde artık birçok insan uzun saatler boyunca bu oyunlarda zaman geçirebiliyor hatta oluşturdukları karakterlerle sanal alemde gerçeği aratmayan birer kişilik oluşturup kendi içlerinde yepyeni ve büyük bir dünya meydana getirebiliyorlar.

Bu büyük dünyanın içinde çeşitli amaçlar olabilip karşılıklı mücadele söz konusu olduğundan çoğunluğu savaş üzerine dayanıyor. Oyun esnasında sadece savaş ve mücadele olmayıp çeşitli farklı özellik ve detaylarla oyun daha da keyifli bir hal alıyor ve her birey gerçek bir strateji uzmanı, toplayıcı, savaşçı gibi sıfatları da içinde barındıran yapıyı canlandırıyor. Teknolojinin hızına yetişilemediğinden bu oyunlar da daima ilerliyor ve sadece görsel kalitenin yükselmesiyle kalmayarak eklenen detaylarla içinde bulunulan dünyanın sınırları genişletilirken büyük turnuva gibi uygulamalarla büyük bir şölen haline geliyor ve 7 den 70 e herkesin ilgi gösterdiği bir hal alıyor.

Daha önce Türkçe dil desteği olmadığı için keyfin daha düşük seviyelerde olmasının yanında türk server sahiplerinin işin ciddiyetini anlayıp göstermiş oldukları çabalarla bugünlerde Türkçe’ye dönmüş olup artık keyfin maksimum olduğu noktalara gelinmiştir. Kısa süre içinde her şey çok farklı bir konuma geçebilmektedir ve pvp serverlerin sağladığı dünya ile gerçek dünya arasında bağlantı kurulup bilim kurgu filimlerinde kullanılan senaryolar gerçeğine dönüşebilmektedir.