BisikletBisiklet, çocuk iken düşlerimizi süsleyen ve büyüdüğümüzdede sevmekten kesinlikle vazgeçmediğimiz bir eşyadır. Bisiklet çocukluk dönemimizde özgürlüktür, hayaldir,en güzel karne armağanlarındandır ve arkadaşların arasında eğer bisikletin güzelse hava atma nedenidir. Kısacası çocuk isen bisiklet senin için çok şeydir. Büyüdükçe de aslında bisiklet tutkunluğu değişmez. Bisikletini alıp deniz kenarına sürmeye inen bir kişi için daha mükemmel bir rahatlama şekli ne olur ki? Özellikle de hava sıcaksa değmeyin o insanın keyfine, temiz hava, güneş, trafik olmadan ve özgürce yol alabilmek.

Bisiklet çoğumuzun çocukluk ve gençlik düşlerimizi süslemenin yanında oldukça önemli bir spor dalıdır aynı anda. Tüm yeryüzünde oldukça fazla insan tarafından yapılmakta olan ve büyük turnuvaları ve yarışmaları bulunan bir çeşididir. Haliyle bisiklet saniyidede önemli bir yer elde etmiştir ve çok genişlemiş bir pazardır. Bizim kullanmış olduğumuz basit, çoğunun tümünün satın alabilecek olduğu bisiklet çeşitleri haricinde, çok yüksek fiyatlara son derece profesyonel bisiklet seçenekleri vardır. Tabii ki bu modelleri spor yapanlar ve bu işi meslek  kullanmaktadırlar. Bisiklet seçeneklerinden örnek vermek gerekirse dağ ve yol bisikleti, elektrikli bisiklet, çocuk bisiklet, katlanabilen bisikletler, tur ve şehir bisikletleri verilebilmektedir.

Bisiklet satılabilen yerler hemen her yerde olur. Yalnız bisiklet satışı yapan yerler dışında bir çok büyük mağazada ve spor malzemeleri satışı yapan yerden bisiklet satın almak mümkündür. Lakin bisiklet kullanmayı profesyonellikle yapmakta olanlar bakımından konusunda uzman kişilerin açmış olduğu bisiklet mağazaları da vardır ki burada bisiklet tamirinden bisiklet parçalarına kadar bu sporla alakalı tüm malzemeleri ve parçayı bulma imkanınız vardır. Buralarda ayrıca insanlar başka bisiklet hayranlarıyla buluşma fırsatı yakalamışken çeşitli bisikletle alakalı faaliyetlere katılma fırsatı yakalar ve doğal olarak bu konularda sosyal bir çevre sahibi olabilir. Sizlerde bu işi profesyonel anlamda yapıyor olmasanız, zevk olarak kullansanız dahi bu satış noktalarını bulup diğer tutkunlarla tanışma olanağınız olur ve sizinle aynı zevklere sahip olan kişiler ile beraberce daha zevk verici zaman geçirebilme imkanı yakalamanız mümkündür.