Mobilya tamiri



Mobilyalarımız, üzerlerinde bir çok hatırayı saklayan, evimizin içerisinde yaşanan bir çok iyi veya kötü anıya tanıklık etmiş adeta ruhu olan eşyalardır. Sık sık değiştirmediğimiz için bizimle beraber yıllar boyu yaşarlar. Bunlar yüzünden bizler için mobilyalarımız önemlidir. Onları atmaya veya değiştirmeye çoğu zaman kıyamayız. Bu yüzdendir antikaların bu kadar değerli oluşu. Büyük annenizden kalan bir dolap düşünün, ne sırlar, ne hayatlar saklar o dolap, tüm geçmişin anılarını taşır ve en önemlisi sevdiklerinizin parmak izleriniÇocukluk dönemlerinize ait bir koltuk düşünün. Küçükken oturduğunuzda ayaklarınız yere değmediği günleri anımsayıp tebessüm etmezmisiniz. Bu sebeple mobilya tamiri veya koltuk tamiri, bu gibi eşyaları değiştirmektense daha çok başvurduğumuz bir yöntemdir.

Ahşap zaman içerisinde bakım gerektiren bir maddedir. Sürekli bakımının ve tamirinin yapılması daha fazla kullanım avantajı sağlayabilir. Ancak bu işi de mobilyanın dilinden anlayabilen, mobilyanın ve ahşabın formunu bozmadan uygun boya, cila ve malzemelerle işin uzmanı ve titiz ellerde yapılması gerekmektedir. Mobilya tamiri profesyonel ellere teslim edildiğinde uzun zaman ilk günkü gibi sağlamlık ve yeniliğini koruyabilmektedir.

Aynı şekilde koltuk tamiri işinde de geçerlidir. Bizler evlerimizi 2-3 senede bir elden geçiririr. Boya badana, koltuk tamiri, yenilenecek eşyalar gibi. Bayanlar sıklıkla koltuklarının renk ve yüzlerini değiştirmeye uğraşırlar. Bunun yanında boya badana rengini değiştirip perdeleri değiştirirler. Bu eve hem değişik bir hava katar hem de eve yeni bir soluk gelir. Çünkü devamlı değişmeyen renkte bir ortamda oturmak bir süre sonra sıkabilir ve insan değişiklik yapmaya yönelir. Boya badana aslında bir taraftan da yapılması zorunlu bir olaydır. Boyaların rengi zaman içinde kirlenip dökülebildiğinden boya badana yapılarak duvarların bakımı sağlanır.

Bütün bu işler, boya badana, koltuk tamiri, mobilya tamiri evimizin bakımı ve temiz görünmesi için önemli işlerdir. Dolayısıyla uzman ve güvenilir kişilerle yapıldığında evin değeri artar evlerimizin içinde daha huzurlu ve mutlu yaşamanıza neden olur