MinoxidilSaç dökülmesi sıkıntısı çoğu insanın çekindiği bir haldir ve son derece rahatsızlık verir. Bir başka anlatımla bir sağlık sorunudur. Yıllar boyu saç dökülmesi meselesi derinlemesine incelenmiş bu fazlası ile rahatsızlık oluşturan duruma karşı çareler üretilmeye başlanmıştır. Bu arayışın, eldeki verilere göre seneler öncesinden başladığı bilinmektedir. Arayış ne zaman başlamış olursa olsun ya da her ne biçimde ilerlemiş olursa olsun tek bir gerçek varki o da çarenin insanoğlunun geldiği yerde yani doğada yer aldığıdır. Yüz yıllar öncesine dayanan bu arayış organik şeklinde doğada başlamış ve bu gün bilimsel çevrelerce de kabul edildiği gibi kimyasal değil bitkisel içerikli çeşitler bu konuda yüksek başarı sağlamıştır. Saç dökülmesi meselesine girişmeden önce kesinlikle önce sebeplerine bakmak gerekmektedir. Bu duruma neden olan bazı sebepler vardır ve bu sebepler iyi bilinirse elbette ki çareye de o kadar fazla yaklaşılacaktır. Androgenetik allopesi olarak bilinen yani erkek tipi saç dökülmesi beyaz insan ırkında genellikle rastlanan saç dökülmesi tipidir. Öyle ki neredeyse görülme sıklığı yüzde yüze yakındır. Diffüz alopesi şeklinde bilinen ve neredeyse bütün kafa derisi üzerinde yayılan jeneralize yada global saç dökülmesi tipidir. Ciddi oranlarda saç kaybı görülene kadar genelde farkına varılmamaktadır. Diffüz alopesinin gidişatı değişkendir ve bazı sebeplere bağlı olarak devamlı olarak veya çoğu zaman artış gösterme biçimde gözlemlenmektedir.

Bir diğer yoğun şekilde karşı karşıya kalınan saç dökülmesi türü ise infestasyonlar sonucu oluşan türdür. Bu tarz saç dökülmesi çeşitli türde bakteri, virüs yada mantar gibi mikro organizmalar ve bazı asalaklar ( bit, pire vs.) kısmından dolaylı şekilde yada direkt saçın gövdesinin yıkılması ve ya saç foliküllerinin işlevlerinin bozulmasına bağlıdır. Bu tip problemlerde sıkıntı başka sebeplere nazaran daha belirgin yada bir başka deyişle daha gözle görülmekte olduğundan sıkıntılara yol açan bu nedenler daha kolay giderilmekte dolayısı ile stres kaynaklı yada genetik sebeplerden olan saç dökülmelerine nazaran daha çabuk olumlu sonuçlar alınmaktadır. Saç dökülmesi problemlerine sebep olan onlarca neden vardır. Neden olursa olsun şurası bir gerçektir ki, soruna kimyasal çözümler değil yüzde100 saf ve doğadan gelen çarelerle yaklaşmak elbetteki en akıllıca yöntem olacaktır. Çoğu hastalıkta bulunduğu gibi saç dökülmesi derdinede organik çareler üretilmiştir.Modern tıpta bu sıkıntı içinde bir çare kesin kes yer almaktadır. Bu nedenden %100 başarılı ve etkili içerikler ile oluşmuş ürünler saç dökülmesi konusunda daha kalıcı ve fazla bir biçimde olumlu neticeler vermektedir.

Minoxidil Sakal çıkarıcı gün içerisinde iki defa sakal çıkmasını istediğiniz yere sürüp yıkamıyorsunuz dört saat sonra isterseniz yıkayabilirsiniz. Bazı insanlar ilk aylarda etki gormeye başlarken bazı kişilerde ikinci aydan sonra sakallarına kavuşuyor. Artık minoxidil sayesinde kimse sakalsız köse ve seyrek sakallı kalmıyacak, Sakal erkekte çok önemli faktördür. Bu neden ile sakal çıkarıcı ürünlere oldukça talep bulunduğu bilinmektedir. Minoxidil sakal çıkarıcı özelliği yanında saç çıkarıcı özelliği ilede bilinir. Hem bunun için hemde saç dökülmesi sıkıntısı yaşayanlar tarafından uzun yıllardır kullanılan bir çözümdür.