At kestanesi


Doğada ihtiyaç duyabileceğimiz tüm şifaları Yaradan mucizevi bir şekilde bizlere sunmaktadır. Doğa içindekilerle ihtiyacımız olan tüm şifaya sahiptir aslında. Bize sunulan bu hazineyi araştırarak içinden ihtiyacımız olanı alabilmek ise bize kalmaktadır. Fakat biz bu konuda bile doğanın bu cömertliğini reddedip, işin kolayına kaçarız ve hazır olan bilgilerden ve ürünlerden yararlanma yoluna gideriz. Mesela kendimiz için ihtiyacımız olan şifalı yağları araştırmak yerine bu yağlardan yapılmış ünlü markaların yaptığı ürünleri satın almak bize daha kolay gelir. Bu bazen tembellikten kaynaklanır kimi zamanda günlük hayatın koşuşturması içinde vakit bulamamaktan kaynaklanır.
 
Örneğin saç dökülmesi tüm dünya üzerindeki insanların ortak problemidir. Özellikle de beyler için kellik korkulu rüyadır. Kellik problemi  ve saç dökülmesi genetik olabileceği gibi birtakım sağlık problemlerine bağlı olarakta yaşanabilir. Bunun yanında stres bu sorunda hızlandırıcı bir unsurdur. Doğadaki şifalı yağlar arasında bu konuda da insanlara yardımcı ürünler bulunmaktadır. Yılan yağı bu konuda en öne çıkan ve etkili olandır. Yılan yağı güçsüz ve zayıf saçları güçlendirebildiği gibi, saçların sağlıklı ve hızlı biçimde uzayabilmesini sağlamaktadır. Yılan yağı özellikle kellik problemi yaşayanlarda saç çıkarma özelliğine sahiptir. Yılan yağı düzenli kullanıldığında saç çıkarma ve saç sağlığı üzerinde inanılmaz olumlu etkiye sahip bir yağdır. Haftada 3 kez kullanılması ve bu kullanıma 1 ay devam edilmesi önerilir. 1 ay sonrasında saçlarda meydana gelen iyileşme gözle görülür.

Bunların haricinde yaşamlarını daha iyi koşullarda devam ettirebilmesi için devamlı çalışmak zorunda bırakılmış biz insanların ortak sorunu haline gelen yorgunluk ve beraberinde getirdiği problemlerde de etkili şifalı yağlar vardır. Doğa bu konuda da imdadımıza koşmuş ve bize at kestanesi meyvesini vermiş. At kestanesi balsamı özellikle sürekli ayakta durarak çalışanların başına gelen varis ve şişkinlik sorunuyla karşı karşıya kalanlarınen yakın dostu olabilecek bir üründür. At kestanesi balsamı şişkinlik ve varislerin yanısıra kramplar, romatizma ve  kas ağrılarına iyigelir. Masaj yaparak uygulandığında vücudun yorgunluğunu alır ve kişiyi dinlendirir ve rahatlatır. At kestanesi kullanım şekli olarak günde 3 kez ağrılı bölge üzerinde masaj yapılarak uygulanır. Düzenli kullanıldığında ağrılar, zedelenmeler, kramplar ve varislerde inanılmaz etkilidir. At kestanesi tüm bu özellikleriyle en çok sporcuların tercih ettiği şifalı yağlar arasındadır. Yukarıda saymış bulunduğumuz şifalı yağlar yalnızca iki tanesi. Diğerleri ise dertlerinize deva olmak için sizleri bekliyor. Yapmanız gereken tek şey neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz ve doğanın mucizeleriyle ilgilenmeniz.