Erkek hediyeleriSevgililer günü, evlilik yıldönümü, doğum günü, babalar günü... Neden her ne olursa olsun bir erkeğe hediye almak çoğunlukta kafamızı kurcalayan bir dönemi beraberinde getirmektedir. Dolaşır dururuz ama sonuç alamayız. Acaba ne sever ? Alsam beğenir mi? Off bu erkeklere hediye almak ne kadar zor dediğinizi duyabilir gibiyim. Erkek hediyeleri denince zorlandığımız çok olmuştur. Çeşit sınırlıdır, karşımızdaki erkeğin ilgi alanları sınırlıdır. Bunların dışında her zaman bir erkekten hediye almaya alışkın olmamız sebebiyle  sıra bize geldiğinde  takılırız kalırız. Erkek hediyeleri alternatifleri her ne kadar bayan hediyeleri gibi çok muazzam bir seçeneğe sahip olmasada bir erkeğin ihtiyaçları düşünüldüğü zaman azımsanmayacak boyuttadır.

Sevilmek ve sevmek hoş bir hisdir. Bir bölümümüzün mutlu olduğu bir kısmımızında üzüldüğü bir oyun gibi mesela. Lakin her ne yaşanmış olursa olsun insan içindeyken o aşkın, çok şey yapmak istiyor sevdiği için. Yapıyorda... Örneğin en çok sevgiliye hediye alınıyor. Bir kardeşe, arkadaşa değilde sevgiliye. Çünkü o yaşanan başka bir duygu belki bir aylık belki on yıllık ama başka bambaşka bir duygu. Yüzyıllardır süre gelen bir gelenek gibidir bayanların hediye açma heyecanları. Her özel günde hediye beklemekde adet olmuş hanımlar için. sevgililer günü , anneler günü, evlilik yıldönümü, ilk tanıştığınız gün, yılbaşı, doğumgünü vs. liste böyle uzayıp gider ve bayan hediyeleri deyince önünüze konulan liste bitmek bilmez. Aslında her hanım hediye bekler. Biraz şımartılmak ister, özel olduğunu hissetmek. Bazen söylenen sözler yetmez. İlla da özel bir gün olmasına gerek yoktur hediye almak için. Eğer bir hanımın gönlünü almak istiyorsanız maddi değeri ne olursa olsun ona alınmış bir hediye herşeyi yoluna sokmaya yetebilir.

Genelde bulunduğumuz yerlerde bu tarzı hissedebilmek çok daha kolay olur. Hayatımızı sürdürdüğümüz yada zaman geçirdiğimiz alanlarda, ev ve ofislerimizde kullandığımız çizgiler, tarzla beraber biraz da bütçeyle bağlantılı olması sebebiyle daima tam anlamıyla zevklerimizi göstermemize olanak yoktur.

Ama çağımızda her zevki yansıtabilmeyi başaran uygun ürünlerin çok olması dikkat çekicidir. Az da olsa araştırma yapmak istediğimizi bulmamıza yeterli olacaktır. Sade döşenmiş bir evi zıt renklerde tasarlanmış göz alıcı bir obje ile haraketlendirebileceğimiz gibi, hareketli ve iddalı bir evide daha ağır renklerde sade düşünülmüş bir aksesuarla dinginleştirebiliriz. Bu sayede kendi göz zevkimizi açığa vurmuş oluruz. Bu ufak ayrıntılar yaşamımıza renk katan , bizi mutlu eden unsurlardır. Bir mağazaya gittiğimizde bu minik ama hoş objeleri dekoratif hediyeler için ayrılan kısımda bulabiliriz. Çok çeşit olması,  çok büyük kolaylık olmasının beraberinde seçmekte zorlanacağımızın habercisidir.