Online ucak biletleri alirken

Bildiğiniz gibi hava yolu ile ulaşım şekli artık her geçen gün daha çok tercih edilen bir ulaşım şekli haline gelmiş ve herkes artık kısa uzun demeden gidecekleri yere uçak ile gitmeyi tercih etmekte ve çeşitli şekillerde uçak bileti araştırmasına girmişlerdir. Bundan çok değil 10 ya da 15 yıl önce uçmak bir özellik ya da ayrıcalık olarak görülüyorken bu gün bir yerden başka bir yere gitmek demek uçmak anlamına gelmekte, bir arkadaşımızın uzak ya da yakın bir yolculuğa gittiğini duyduğumuzda artık neyle gittiğini sormaya gerek görmemekteyiz. Durum böyle olunca kaçınılmaz uçak biletleri özellikle de ucuz uçak biletleri çok fazla rağbet görmeye başlamış ve hava yolu firmaları ucuz uçak bileti için çeşitli kısa ve uzun süreli kampanyalar yapmaya başlamıştır.

Başta büyük hava yolları markaları olmak üzere bütün hava yolu şirketi satışlarını uzun bir zamandır hem maliyet hemde daha hızlı hizmet vermek açısından online olarak yapmaya başlamış ve müşterilerini bu yönde uçak bileti almak için teşvik etmeye başlamıştır. Böyle olunca ister istemez uçak biletleri ihtiyacını internete yani sanal ortama taşımaya başlamış ve eskiden fiziksel anlamda uçak bilet satışı için yapılan zaman ve para sarfetmelerini sanal ortama aynı şekilde yatırım yapmayı mecbur hale getirmiştir. Online uçak bilet satışları gün geçtikçe banko arkasndan fiziksel olarak yapılan satışları geçmiş ve günümüze gelindiğinde ise bu fark oldukça açılmış yani sanal ortamda verilen uçak bilet hizmetleri gerçek satışları defalarca geçerek geride bırakmıştır.

Peki online uçak bilet satın alırken neye bakılmalı ve hangi özellikler aranmalıdır. Bilindiği üzere online satış mağazaları sattığı ne olursa olsun kamuya açıktır ve dileyen herkes dilediği gibi site ya da mağaza açabilmektedir. Uçak bileti konusu ciddi bir konudur ve istenmeyen durumlar hem zaman hemde ciddi paralar kaybettirebilir. Bu yüzden online satın alacağınız uçak biletleri için mutlaka güvenilir bir site tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra online mağazanızın mutlaka bir çok hava yolu şirketi ile anlaşması bulunmalıdır. Bu, otomatik olarak bir güvenlik getirmektedir. Hava yolu şirketleri müşteri memnuniyetine önem vermekte ve özellikle online satış yapan acentalarını sıkı denetlemektedir.

Hayatımızın hemen her yerinde olduğu gibi online rezervasyon alan acentalar bir yerden bir yere seyahat ederken ilk uğrak yerimiz olmuş olsada siz yinede sitenin ilk görünümünden ne kadar zamandır yayın hayatında olduğuna hatta hakkında şikayet olup olmadığına eğer varsa ne gibi konu başlıkları altında bu şikayetlerin oluştuğunu kontrol edin.