Polen nedir


Dış görünüş adına inanılmaz paralar harcanıyor. Bütün ürünleri ve yöntemleri denemenize rağmen yine de istediğiniz sonuca ulaşamıyor musunuz? Günümüzde sağlık ve güzellik için herkes artık laboratuarlarda hazırlanmış olan kimyasal ürünler yerine doğada yüzyıllardan beri var olan bitkileri tercih ediyor. Arı sütü de son yıllarda birçok derde deva olabilmesinden dolayı en fazla tercih edilebilen ürünlerden biri. Arı sütü içeriğindeki yüksek oranda protein ve vitaminlerden dolayı besleyici değeri çok yüksek olan bir besin maddesidir. Arı sütü başka çok az doğal üründe bulanabilen antibakteriyel bir özelliğe sahiptir. Saç dökülmesinden kalp damar hastalıklarına, astımdan sinir sistemi tedavisine kadar çok geniş bir alanda şifa dağıtabilen arı sütü saf olarak veya bala karıştırılarak da tüketilebilir.

Arılar sayesinde keşfedilmiş diğer bir şey ve muhteşem etkiler veren doğallık kaynağı ise polen. İçerisinde birden fazla mineral ve vitamin bulunduran polen, bal kadar kullanılır olmasa da faydalı olduğu alanlar çok fazladır. Polen içinde tamamen doğal b oniki vitamini bulundurur. Son günlerde gerek hayat şartları gerekse iklim koşullarından dolayı kendini sürekli halsiz ve yorgun hissedenler için polen en büyük destektir. Özellikle çocuklar için çok büyük bir besleyici olan polen, içeriğindeki protein sayesinde vücuttaki protein eksikliğini gidermektedir. Fazlasıyla besleyici olan ve faydaları saymakla bitmeyen polen, düzenli kullanıldığında büyük küçük herkese şifa oluyor.

Arıların çalışkanlıkları ve insanoğluna faydalı ürettikleri besinlerin en önemlilerinden biri de organik bal. Son günlerde organik ürünlere olan ilgi kısa yoldan para kazanmak isteyenlerinde iştahını kabarttı. Gerçekten ve doğru yoldan organik ürünlere ulaşabilmek eskiye oranla daha fazla zorlaşmış hale geldi. Organik bal güvenilir yerlerden elde edildiğinde yararları saymakla bitmiyor. Organik bal üretimden tüketime herşeyi doğal yollarla elde ediliyor. Özellikle sanayileşme ve kentsel dönüşüm ile çevre dengesi bozulan dünyada gerçek organik bal bulabilmek ve tüketiyor olmak oldukça önemlidir. Vücuda olan faydaları saymakla bitmeyen organik bal kullanıcılarına en doğal yoldan şifa dağıtıyor.