Is yerlerimizdeki buro ve ofis mobilyalari


Ofis ve bürolarımız, şöyle bir düşündüğümüzde aslında en fazla hayatımızın çoğunu tükettiğimiz yerler olduğunu göreceğiz. Sabah erken saatlerden akşama kadar hatta bazen akşamdan da çoğuna kadar zamanımızı geçirdiğimiz dolayısı ile yaşantımızın büyük kısmını geçirdiğimiz yaşam alanlarıdır. Böylesine vaktimizi geçirdiğimiz mekanlarda kullanılan mobilyalar da doğal olarak önem arz etmektedir. Ofis mobilyaları ya da bir diğer adı ile büro mobilyaları çok türlü olup çoğu ofis mobilyaları üreticisinin klasik anlayış ötesinde son derece farklı bir çeşitliliğe sahip büro mobilyaları imalatı vardır.

Seçilecek olan renklerden tasarıma kadar ofis mobilyaları sektöründeki bu çeşitlilik sayesinde mutlaka sizin tarzınızı ifade eden büro mobilyaları bulmak olasıdır. Yurdumuzun gelişen üretim ve dolayısı ile artan ihracat yüzdesine baktığımızda en az büro mobilyaları ve ofis mobilyaları gibi ofis kırtasiye sektöründede yüksek bir artış görünmektedir. Ofis kırtasiye yalnızca isminin hatırlattığı kırtasiye değil ilaveten içerisinde yüzlerce hatta binlerce ürünü bulunduran bir çeşitliliğe sahip bir sahadır. En az ofis kırtasiye gibi sık şekilde aranan ve kullanılan bir diğer ürün kategorisi ise ev tekstil gurubudur. Bildiğiniz gibi yurdumuz ev tekstil konusunda aynı tekstilin hemen her kategorisinde olduğu gibi son derece geniş bir üretim gücüne sahiptir. Böyle olunca eskiden beri tekstilin kalbi konumunda bulunan yurdumuzun ev tekstil ve benzer ürünlerde ilerlemesi normaldir.

Ev tekstil gibi mevsimsel yoğunluğa sahip fakat her geçen gün pozitif olarak gelişim gösteren duvar kağıtları alanında ise yılın özellikle yarısında yoğun bir şekilde hareket görmek mümkündür. Duvar kağıtları kendi içinde son derece çok çeşitliliğe sahip olan ve çok ciddi bir potansiyele sahip olan ürün dalıdır. Piyasanın genel bir gelişimine bakıldığında ise ülkemizin artık eskiden olduğu gibi ithal duvar kağıtları gibi dış ülkelere bağımlı ürünlere değil, yurt içinde imalatı yapılan duvar kağıtlarına yöneldiği rahatlıkla görülmektedir. Elbette bunun böyle olmasındaki sebep, yurdumuzda yakın bir geçmişte başlanan duvar kağıdı üretiminin payı bulunur. Duvar kağıdı üretiminde son derece ilerleyen ülkemizin yakın bir gelecekte klasik üretimden daha çok artık fantezi diye adlandırılan duvar kağıtları çeşitlerindede ithal eden değil satıcı pozisyonuna yükselmesi beklenmesi normaldir. Tabiki imalattaki kalite ve ev tekstil konusunda olduğu gibi gelişimini devam ettirmesi ve satış sonrası yeterli desteğin oturması ile bu beklenti yakında gerçeğe dönüşebilir.