ofis seperatörleriSeparatör sistemleri  ofislerde alanın optimum düzeyde kullanılışlığını arttırması yanısıra ısınma, soğutma, ışık gibi ihtiyaçları birarada kullanmak ve dolayısıyla tasarrufu sağlamak için seçilen tavana kadar olmayan bölme duvarlardır. Separatör bölme sistemleri çalışılan mekanları ve ofis ortamlarında ihtiyaçlara göre çok iyi çözüm sunmaktadır. Firmalarda, çok fazla çalışanların olduğu açık ofis alanı olarak kullanılan mekanlarda, personelin çalışma alanlarını belirler ve çalışanların kendine ait ofisi olmasa bile, içerisinde kendisini rahat hissedebileceği bir bölüme sahip olmasını sağlar. Ofis seperatörleri aynı anda çalışanların iletişimini sağlamlaştırdığı gibi, ofis seperatörleri ile yapılan alanlarla daha fazla işçi aynı mekan içerisinde çalıştırılabilmektedir.

Seperatör sistemleri
yapılırken havalandırma ve soğutma sistemlerinde ortak kullanım ve tasarruf sağlamak için alçak seperatör bölmeler tercih edilir. Standart modül genişlikleri 90 cm, 105 cm ve 120 cm olarak kabul edilmektedir. Separatör ayırıcı kısımlarda, çiftcam arası jaluzili, melamin panelli veya kumaş kaplamalı olarak modül tercih edilmektedir.

Seperatör sistemleri arasında alçıpan bölme duvar da vardır. Alçıpan bölme duvar ile ofisler, en az malzemeyle , uygulanması son derece basit ve hızlı olan , gerekli yalıtım değerleri ihtiyaca göre belirlenebilen bölmelere sahip olurlar. Alçıpan  bölme duvar bir başka yönden yapıların deprem riskine karşı yükünü hafifletir. Alçıpan bölme duvar bunun haricinde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Alçıpan bölme duvar ayrıyeten nefes alıp veren bir sistem olduğundan bakteri üretmez ve bu bakımdan son derece sağlıklı bir sistemdir. Alçıpan bölme duvar hastaneler, işyerleri, oteller, alışveriş merkezleri, sinemalar gibi ticari yapılarda ve apartmanlarda yoğunlukla tercih edilmektedir.