Dogal gorunmek ve sac bakimi

Gün boyunca bir çok insanla yan yana geliyoruz ve onların üzerinde bıraktığımız ilk intiba her zaman önemlidir. Kısacık zaman diliminde kendimizi ifade etmek durumunda olduğumuz için genellikle bu izlenimi de karşımızdakine kişisel bakımımızla veririz. Kendi bakımımıza ne kadar önem verirsek, dış dünyaya yaydığımız mesaj, o kadar parlak olur. İster bayan ister erkek olsun, cinsiyet ayrımı olmadan, bir kişinin her zaman ilk dikkat çeken yeri saçlarıdır. Bakımısız, donuk ve cansız saçlar; dışarıya kendimizle ilgili pek olumlu bir mesaj vermemekle birlikte dolgun ve parlak saçlar kişisel ışığımızı dışarıya daha güzel vermemize yardımcı olur. Yapılan araştırmalar sonucu saç bakımına önem veren insanların iş ve özel hayatlarında daha başarılı olduklarını gösteriyor.

Modern çağda saç bakımı ayrı bir sektör haline gelmiştir. Piyasada muhtelif saç bakımı ürünlerinin yanı sıra, genelde saç ektirmeye kadar uzanan geniş bir yelpaze ile saç bakımına önem verenlerin kafasını karıştıran bir sürü sözde “sonuç” ortaya çıkmıştır.

Peki neden saçlarımız dökülüyor? Bu sorunun cevabı genellikle kişiden kişiye değişmektedir. Kimilerinde sebep genetik miras olmakla birlikte, bir takım kişilerde ise, yetersiz beslenme, hava kirliliği, saç bakımına yeterince özen gösterilmemesi, yanlış ürün kullanımı, saçların yeterince iyi yıkanmayıp saç derisinin havasız kalması gibi sebepler saç dökülmesine neden olarak gösterilebilir.

İşte bu bilgilerden yola çıkıp ve kullanıcıların istekleri göz önünde bulundurularak ürettilen Complex 41, saç dökülmesi sorunu yaşayanlara ve cansız, cılız saçları olan kişilere içeriğindeki doğal bitki özlerinden üretilen formülü sayesinde daha ilk kullanımdan itibaren saç tellerini dolgunlaştırarak yardımcı olduğu görülmüştür. Saç sorunları genelde saç kökünden başlar, bu nedenle Complex 41 saç bakımı uygulamalaya saç diplerinizden başlar ve kökten uca sağlık getirmeyi hedefler.

Bu ürünü Complex 41 olarak,  piyasadaki diğer muadillerinden ayıran en büyük özellik ve sırrı, ürünün içeriğindeki doğal maddelerin, dünyanın çeşitli yerlerinden, yani o maddelerin en etken oldukları bölgelerden toplanıp bir araya gelmesindedir. Örnek vermek gerekirse, Complex 41'in içeriğindeki biberiye İtalya'dan, almaç bitkisi  İspanya, Jojoba'dan, kehribar, Baltık denizi kıyılarından toplanıp üretim tesislerimize getirilmektedir. Bu da saç bakımı konusuna ne kadar önem verildiğini, ve üretilen ürünün kendi ailemiz tarafından da kullanılabilecek güvenirlikte, hassaslıkta ve etkinlikte olduğuna emin olmamızdandır.

Complex 41, formülünde bulundurduğu menekşe, sarımsak, venüs, ıhlamur,  lavanta, karabaş otu, ardıç ağacı, çam terebanti, kekik, ısırgan otu, çörek otu, tatlı badem, reyhan, hint yağı, limon yağı gibi toplam 39 adet  %100 doğal içeriğiyle birlikte içerisinde hiçbir boya ve  kimyasal madde bulundurmadığı için anti alerjiktir ve günlük kullanıma da uygundur. Ayrıca bunun altını çizmek gerekir ki, şu anda piyasada olan başka hiçbir saç bakımı ürününde bu kadar doğal içerik bir arada görülmemektedir.