En dogru beden secimi ve bayan ic giyim

Bayan iç giyim konusu bilindiği gibi erkek giyiminden çok daha renkli ve her iki cinsiyet içinde önemli bir konudur. Bayan iç çamaşırları konusunda klasik ve fantezi olarak iki ayrı bölüm altında yüzlerce kategori ve binlerce ürün yer almaktadır. Bu kadar ilgi odağı ve içerisinde son derece çok kategori ve ürün olması, moda sektörünün bu konuda yoğun şekilde imalat yapmasına, en az dış giyim kadar yatırım ve reklam yapmasına yol açmıştır. Kadın iç çamaşırı sektöründeki yenilik arayışlarının geçmişine baktığımızda bayan iç çamaşırları için yapılan çalışmaların eskiye, hatta bir kaç yüz yıl geriye dayandığını görürürüz. Bayan iç giyim sektörü daha çok textil konusunda yol almış ülkelerde daha fazla çeşitliliğe ve satış yüzdesine sahiptir.

Bayan iç çamaşırları konusu bu kadar yoğun ilgi ve zengin çeşitliliğe sahip olması ile beraber seçim konusunda en az dış giyim kadar dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bir kadın iç çamaşırı yalnızca manken üzerinde hoş duruyor diye alınmamalıdır. Bedeninizin durumu, üzerinizdeki makyaj ve hatta saçlarınızın rengine kadar bir çok kriter doğru kadın iç çamaşırı seçiminde etken rol oynamaktadır. Bayan iç giyim seçiminde en önemli şey bedendir. Seçtiğiniz çamaşır ne kadar güzel olursa olsun bir beden fazla ya da küçük bir seçim kesinlikle umduğunuz imajı yansıtmayacaktır. Bu nedenle kadın iç çamaşırı seçerken kesinlikle bedeni tam olarak bilmeli ve tabiri caizse tutturmalısınız. İdeal bir beden ölçüsüne sahip olmadığınızı düşünmeniz, bu konuda daha az seçenek olduğu anlamına gelmemektedir. Türkiye gibi özellikle tekstil imalatı ve satışı konusunda ilerlemiş bir ülkede vücut ölçünüz ne olursa olsun mutlaka seçenekler vardır.

İdeal bayan iç çamaşırları seçiminde en fazla yapılan yanlışların başında göğüs ve kalça gibi bölgelerin hesaba katılmamasıdır. Göğüs ve kalça şekilleri çok çeşitlidir ve seçtiğiniz kadın iç çamaşırı kesinlikle bu bölgeleri kuşatmalı, kapatmalıdır. Doğru beden seçimi ile istediğiniz sexiliği zaten almış olursunuz. Bayan iç giyim seçiminde bir başka sık yapılan hata renk konusudur. Her şeyden önce ideal renkleri bulmak lazımdır. Moda renkler ve mevsimin renklerini bulmak çok önemlidir. Teninizin rengi hatta saçlarınızın rengi bile beklediğiniz imajı ve sexiliği almanızda önemli rol oynar. Bir çok kadın iç çamaşırı üreticisi sarışın, esmer ve kumral tenler için özel kreasyonlar üretmekte ve bu konuda oldukça zengin çeşit bulunmakla beraber renk konusunda yapılan yanlışların en sık sebebi acele etmektir. Bayan iç giyim seçiminde dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çamaşırlarınızın belli olmaması konusudur. Bu konuda da en önemli şey ideal beden ölçünüze uygun sütyen ve külot seçmenizdir. Yanlış bir seçim nedeni ile bilhassa göğüslerinizde sütyen kabından bir taşma olacak ve bu rahatsızlık verecektir. Doğru beden seçiminize rağmen rahatsızlık veren taşma varsa bunu eşarp ya da ceket ile giderebilirsiniz. Kadın iç çamaşırı hem çeşitlilik hem de elbette görsellik açısından çok daha fazla göze hitap ettiği için erkek çamaşırlarından daha fazla dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bir pantolon ya da ceket alırken ne kadar dikkatli iseniz bayan iç çamaşırları seçiminde de aynı itinayı göstermeniz gerekmektedir. Şurası unutulmamalıdır ki, bayan iç giyim konusunda görsellik her şeydir ve görselliği etkileyen en büyük parametre doğru beden seçimidir.