Promosyonİlgi çekici reklam insanlara ve kurumlara istenilenden dahada fazla fırsatlar sağlar. Bu gün her alanda gelişimlerin yaşanması, rekabet ortamının büyümesi gerek firmaları gerekse insanları çeşitli seçenekler aramaya yönlendirebilmektedir. Her alanda birden fazla şirketin yer alması daha akılda kalıcı ve etkili yöntemler oluşmasına sebep olmuştur. Promosyon çalışmaları zamanımızda her alanda karşımıza çıkıyor. Tümü değişik sektörlerde çalışmakta olan kurumlar promosyon çalışmalarının ne derece etkili olabildiğinin her geçen gün fazlası ile farkına varıyor. Uluslararası toplantılar, kongreler veya fuarlarda başka rakipler içinden sıyrılmak için promosyon fazlasıyla başvurulan yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Promosyon öneminin farkında olan firmalar kalemden anahtarlığa hepsi değişik birçok çeşiti tüketicilerin ilgisine sunmuştur.

Mantıklı reklamı yapabilmek ve akılda yer etmek için kullanılabilen ürünler içinde promosyon kalem ön sıralarda yer alıyor. Eskiden yalnızca ilaç kurumları ve basım evleri tarafından yaptırılan promosyon ürünler bu gün yemek kuruluşlarından ev dekorasyonuna kadar geniş bir yelpazede kullanılabilmektedir. Promosyon kalem kullanımı açısından en beğeni kazanan promosyon şekli olarak karşımıza çıkıyor. Şirketlerin birbirinden farklı bir bütçesi bulunduğu için birden çok ürün verebilmek her seferinde mümkün olamıyor. Promosyon kalem hesaplı ve etkisinin büyük olması bakımından en popüler çeşit olarak yerini almış bulunmaktadır. Tek tip ürün sunmayan ve kurumların isteklerine göre çeşitli tasarımlar yapmakta olan kuruluşlar daha çok beğeni kazanıyor. Promosyon ürün kullanacak şirketlerin bütçelerine ve isteklerine göre çeşitli dizaynlar kullananların beğenilerine sunulabiliyor.

Promosyon ürünlerinde seçilebilen diğer bir ürün ise promosyon anahtarlık. Yalnız araba şirketleri tarafından kullanılmayan promosyon anahtarlık kolaylıkla taşınma özelliği ile de kullananlar tarafından seçilebilmektedir. Özellikle ilaç şirketlerinin promosyonun olumlu etkisini uzun zamandır bilmeleri ve bunu bir satma stratejisi olarak kullanıyor olmaları diğer bütün sektörlerinde yakınen ilgisini çekmektedir. Promosyon anahtarlık hem hesaplı oluşu hemde kolylıkla taşınma özelliği ile genelde seçilebilen promosyon seçeneklerinden biri olarak karşımıza geçiyor..