Kilo ve Kilo vermeKilo verme işleminde yardımcı olacak birkaç yöntem mevcuttur fakat en önemlisi zayıfladıktan sonra hızlı bir şekilde tekrar kilo olmamaktır. Yoksa bir çok yöntemle sağlıksız şekilde hızla zayıflayabildiği gibi bu sadece görünürde bir kilo verme gibi olup sizi kandırır ve aynı hızla verdiğiniz kiloları hatta verdiğinizden de fazlasını geri alırsınız. Kilo problemi çoğu insanın yaşamının bir döneminde karşılaştığı bir şeydir. Şişmanken insan kendini beğenmez, giyindiği şeyleri kendine yakıştıramaz, Kendine olan güvenini kaybeder ve böylece sorunlu, asosyal ve içine kapanık bir insan olur. Yani kilo problemi sağlık sorunlarıyla beraber psikolojik sorunları da beraberinde getirir. Kilo verme olayıyla beraber tüm bu problemlerden kurtulur ve daha huzurlu bir hayata kavuşur. 

Düzensiz yeme alışkanlıkları, tek yönlü beslenme, fastfood yiyecekler ve yenilen gıdaların içerikleri hakkındaki yetersiz bilgiler sonucu insanlar her geçen gün kilo almaya başlar. Yemek yedikçe mide genişler, daha fazla acıkmaya başlanır, daha da çok yeme isteği meydana gelir. Bu kilo verme isteği ise sürekli ertelenir, bir türlü rejim yapmaya cesaret edilmez,Buda gitgide dahada kilo almaya ve durumu kabullenmeye doğru ilerler. Aşırı kilolu insanların yalnızca dış görünüş olarak kötü gözükmesi bir tarafa sağlık açısından da oldukça zararlıdır kilolu olmak. Çünkü vücudun taşıyamayacağı ağırlıklara ulaşmak, bel fıtığından iç hastalıklara kadar birçok rahatsızlığıda birlikte getirmektedir.

Eğer sizde bu durumdaysanız ve kilo verme olayını hep erteliyorsanız size tavsiyemiz bir aynanın karşısına geçin ve ne hale geldiğinize bakın. Hemen bir doktora giderek gereken kontrolleri yaptırarak size uygun bir diyet listesi alın. Buzdolabından uzak durun ve mümkünseen iyisi buzdolabı kapağına sevdiğiniz mankenlerin resimlerini yapıştırın. Onlar gibi gözükmek rüya değil. Yapabileceğiniz tek şey kilo verme. zayıflamaya başladıkça kendinizi daha çok seveceksiniz ve çevreniz tarafından daha çok beğenileceksiniz. Üstelik bu sadece güzel görünüm için değil kilo verme sağlığınız bakımındanda oldukça faydalıdır.