Guzel bir yasam icim keci boynuzu pekmezi

Keçiboynuzu pekmezi insan sağlığına aslında yüzlerce faydası olan ve genelde en ön plana çıkan faydaları nefes yollarına dolaylı olarak nefes darlığına ve buna bağlı rahatsızlıklara olan faydasıdır. Bunun sebebi ise keçiboynuzunun içerisindeki etken maddelerin başka hiç bir bitkide bulunmamasıdır. Bunun yanı sıra keçiboynuzu içerisinde bulunan bu madde o kadar güçlüdür ki, bir çok alerjiye bağlı astım rahatsızlıklarında da son derece etkilidir. Belirtilen raporlara göre bu astım hastalıklarında kullanımın hemen ardından fayda görüldüğü şeklindedir. Keçiboynuzu pekmezinin faydaları anlatılamayacak kadar çoktur. Keçiboynuzu pekmezinin faydaları bir başka bitki ile karşılaştırılamayacak kadar çoktur.

Alerjik nefes darlığı çeken bir çok kronik hasta da keçiboynuzu pekmezi kullanımının hemen sonrasında iyileşme kaydedildiği ve bu iyileşmenin kalıcı olduğu bilimsel alanlarda gözlemlenmiş ve rapor edilmiştir. Ayrıca özellikle çocuklarda sıklıkla görülen öksürük krizlerinde de keçi boynuzu pekmezi yararları küçümsenemeyecek kadar görülmektedir. Bunun yanı sıra guatr hastalığından şikayetçi bir çok insanın bu bitki ile rahatladığını ve hastalıklarının iyileşme yönünde yol aldığı belirtimiştir. Keçiboynuzu pekmezi faydaları sayılırken göz ardı edilmemesi gereken en önemli nokta bu bitkinin kansere olan olumlu etkisidir. Unutulmamalıdır ki, keçiboynuzu kansere yakalandıktan sonra değil yakalanmamak için kullanılan çok etken bir maddedir. Bir çok yararlı bitki tedavisinde olduğu gibi korunmak ve kurtulmak farklı şeylerdir ve keçiboynuzu pekmezi düzenli kullanım ile kanser riskini en aza indirmektedir. Keçi boynuzu pekmezi yararları açısından bir başka bitki ile kıyaslanamayacak kadar öndedir.
 
İnsan vücudunda var olan OGG1 adlı enzim bünyenin kansere karşı direncini arttırdığı ve keçiboynuzunun bu enzimin aktive edilmesini kolaylaştırdığı, keçiboynuzu pekmezinin faydaları sayılırken atlanmayacak olanlarındandır. Bu sayede vücut kansere karşı dayanıklı olur ve hastalığa yakalanma riski doğal yoldan azaltılmış olur. Son zamanlardaki araştırmalar gösteriyorki insanların keçiboynuzuna olan ilgisi artmıştır. Keçi boynuzu pekmezi yararları bu bitki bilimsel açıdan mercek altına daha fazla yatırıldıkça daha iyi bilinecektir.

İçerisinde yoğun şekilde bulunan etken maddelerden dolayı keçiboynuzu pekmezi insan vücudundaki OGG1 enzimlerini aktive ederek kansere karşı tabii bir kalkan oluşturmakta ve bu nedenle bu hastalığa ağır bir şekilde yakalandıktan sonra değil bu hastalığa yakalanmadan önce düzenli olarak keçiboynuzu pekmezi kullanmak gereklidir. Maksat kansere karşı vücut direncini sağlayan OGG1 in aktive edilmesi ve direncin artırılmasıdır. Bilindiği gibi gelişen teknolojiler bilhassa iletişim teknolojileri yanında bir çok sağlık problemlerini de getirmekte ve hemen her gün bir yerlerde bu mesele incelenmektedir. Problem şu ki, bu sorunlara bazen yenilerinin katılması kaçınılmaz gibi görünmektedir. Bu ve benzeri risklere karşı kimyasal uygulamalar yerine keçiboynuzu pekmezi gibi yüzde yüz doğal bir ürün kullanımı son derece yerinde bir savunma olacaktır. Keçi boynuzu pekmezi yararları kıyaslanacak olursa aynı faydalar bir başka bitkide hemen hemen yok denecek kadar azdır.