Power plateYaşlanma sürecinin parçası olarak 24 saatlik bir vakitte meydana getirildiğinden daha fazla hücre kaybederiz, malesef bu biz yaşlandığımızda daha zayıf kemik yapısına neden olacağı manasına gelmektedir. Hormonlar ne kadar hızlı veya yavaş meydana gelirse gelsin büyük bir rol oynarlar fakat ilaçlardan başka yardımcı olan tedavilerde vardır. Bunu anlamanıza yardımcı olmak için çocukluk dönemine dönmemiz gerekmektedir, oyun oynuyorsunuz ve düşüyorsunuz. Bir yerinizi incittiğiniz zaman kemiklerinizdeki ağrı sensörleri beyine küçük ağrı sensörleri gönderir ve beyine küçük elektrik sinyali göndermektedir. Sonrasında yaralanan yere, sadece onarılması gereken belirli bölgeye, uygun mineral miktarının gönderilmesi söylenir. Bu işlemler bütün hayatınız süresince devam etmektedir lakin yaşam şekli değişikliği nedeniyle (iş, zaman ve çocuk) bu onarım sistemi beyine gönderilen sinyal miktarında azalma meydana gelir. Bedende azalan hormon üretilmesi ile yavaşça bozulmaya katkıda bulunuyoruz ve daha az etkin durumz geliyoruz.

 pazarlama ve satış aktivitelerine ve meşhur insanlara yaparlar. Bunu yapmaktaki amaç, kullanışsız / zararlı Power Plate platformlarının satışından maksimum kar elde etmektir. Rehabilitasyon, fizik tedavi birimleri, klinikler ve hastaneler Power Plate'i genellikle tercih etmemektedirler. TrueVibe insan sağlığı, tüm spor çeşitleri ve fizyoterapi için en faydalı Tüm Vücut Titreşimi uygulamalarını ispatlayabilmek için bilim ve teknolojiye yatırım yapar. Üretimi Hindistanda gerçekleşen markasız parçalardan, plastik gövde ve platformdan oluşurlar. Plastik aletlerin titreşim şekli tamamıyla dengesiz ve kontrolsüzdür. Bu yapıları üç boyutlu (3D) titreşim meydana getirmektedir. Üç boyutlu titreşim eklemler için zararlıdır.

Almanya'da üretimi yapılan parçalar Hollanda'da birleştirilmektedir. Yüksek kaliteli paslanmaz çelik platformun ve gövdenin yanı sıra Alman markası kontrol paneli (SIEMENS), elektrik motorları ve inverter kullanılmaktadır. Avrupa parçalar dışında üretilmiş bir parça kullanılmamaktadır. Kullanılan basit parçalar ve materyaller sonucu garanti süresinin sonunda periyodik masraflar meydana çıkmaya başlar. Plastik maddelerin darbelere dayanımı çelikle kıyaslanamaz. Power Plate Olası Zararı:</strong> Power Plate doğrusal titreşimi üretemediği için üç boyutlu titreşimi daha etkin bir sistem olarak tanıtmaktadır. Doğrusal titreşim yaratmak, üç boyutlu titreşim yaratmaya kıyasla teknolojik olarak çok daha zordur. Doğrusal titreşim hem güvenli hemde zararsızdır. Üç boyutlu titreşimin eklem ve eklem bağları üzerinde olası zararı bulunmaktadır.

Başlangıçta, TrueVibe seanslarının nasıl çalıştığını algılamak geleneksel egzersizlerin ne şekilde yapılabildiğini anlamak için önemlidir. İstemli gerilme refleksi düşünerek istemli olarak bir organı veya kası hareket ettirdiğinizde meydana gelmektedir (yürümek, fırlatmak, sıçramak vs.). Bu durum küçük elektrik impulslarının Merkezi Sinir Sistemi (MSS) aracılığıyla beyinden kaslara aktarılması ve hareket ettiğinizde kas liflerinin seğirmesi nedeni ile ortaya çıkmaktadır. İstemsiz gerilme refleksi harici kuvvetin kasın spazm olmasına (miyotatik refleks) neden olan MSS' ye uygulandığında meydana gelir. Bunun için bilinen örnek diz kapağınızın hemen altına vurulduğu zaman ayağınızın havaya kalkmasıdır (patella refleksi). Bu aynı kural TrueVibe titreşim antrenmanına da uygulanabilir.