Fiyatlari acisindan umre turlari

İslam dininin 5 şartından biri olan hac, ibadet amaçlı hac döneminde Kabe’yi ziyaret etmek olarak tanımlanır. Hac mevsimi dışında Kabe’yi ziyaret etmeye ise ‘ umre ’ adı verilir. Umre’ ye giden herkes Allah ve resulünün davetlisidir. Umre’ nin iki adet farzı vardır. Bunlar tavaf ve ihramdır. Direk Mekke’ ye gidecek olanlar havaalanında ihrama girerken, önce Medine’ ye gidecek olan hacı adaylarının ihram giymesine gerek yoktur, ihramı Mekke sınırları içine girecekken giymeleri gerekir. İhrama giren müslüman, dinimize uygun şekilde Kabe’ yi tavaf ederek umre ziyaretini bitirir.
Umreye gitmenin kadınlar açısından bazı kuralları bulunmaktadır. Bayanlar yanlarında kocası yoksa yanlarında birinci dereceden erkek akrabaları olmadan hac ve Umre ziyaretlerini yapamazlar.

Umre ziyaretinin insana dünyevi, insani ve ruhevi birçok kazancı bulunur. Umreye giden herkes hayata bakışının değiştiğini, kalbinin temizlendiğini ve birçok kötü alışkanlıktan kurtulduklarını anlatır. Dini açıdan sünnet dışında ruhani açıdan da insanları bu kadar rahatlatan ve huzur veren ibadeti tüm müslüman memleketlerde çok fazla yerine getirmek isteyen insan olması dolayısıyla, Umre turları düzenleyen çok sayıda şirket bulunur. Ülkemizde umre turları çokça düzenlenen ülkeler içindedir. Fakat hem haberlerde hemde sosyal medyada umre ziyareti yapan kişilerin, birtakım kötü niyetli tur firmaları yüzünden yaşadıkları sorunları duyarız. Giden hacı adaylarının hem kaldıkları oteller için hemde oradaki hac aktiviteleri sırasında yaşadıkları sıkıntılar haberlere konu olur. Bu sebeple Umre ziyareti için tercih edeceğimiz tur şirketi çok önemlidir.

 Umre turları organize eden firmalardaki çokluk kişilere problemsiz bir umre gerçekleştirmek için birçok seçenek verir. Umre fiyatları ,seçtiğimiz otellerin kalitesi ve kalmak istediğimiz gün sayısında göre değişkendir. Umre fiyatları  ne kadar kişilerin bütçelerini sarsmama konusunda mühimse de kişinin tercih edeceği tur şirketinin güvenli olması seçim konusunda belirleyici olmalıdır. Çünkü Umreye gidecek olan kişilerin oradaki ruhani havanın tam olarak idrak edilmesi, zihnindeki kötülük ve olumsuzluklardan uzaklaşması ve ibadetini tam olarak yerine getirebilmesi için bu tür kötü olayları yaşamaması gerekmektedir. Aksi halde çok mutsuz olacakları, ruhani yönden arınmayı beklerken çok daha kötü bir şekilde dönecekleri bir Umre ziyareti yaşayabilirler.