Herbalife ile hayat

Öncelikle dengeli beslenmenin ne olduğunu açıklamadan önce Beslenme Nedir ? , Bizim için ne anlam taşıyor bunu anlamamızda fayda var.

Beslenme, İnsan vücudu için anne karnında cenin halinden öleceği güne kadar yaşaması gelişimi ve büyümesi için gerekli besin öğelerini alıp yaşamını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi anlamına geliyor. Bu besin öğelerini yeterince alamamak  veya az almak demek büyüme ve gelişimin yavaşlaması hatta çeşitli sağlık problemlerinin ortaya çıkması anlamına geliyor. Herbalife ürünleri işte bu anlamda bir destek olarak karşımıza çıkıyor.

Beslenme, gerçek anlamda  baktığımız da sağlığımızın ve uzun yaşamamızın en önemli temelini oluşturuyor. Bu yüzden öncelikle kavramamız gereken beslenmenin bizim için hayati bir anlam taşıdığını çok iyi anlamamız ve hangi yaşta olursak olalım önlemimizi alıp sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için hem doğal beslenelim hem de herbalife ürünlerine hayatımızda biraz yer açalım.

Herhangi bir gıda tek başına vücudumuzun ihtiyacı olan tüm besinleri vermez. İhtiyacımız olanlara baktığımızda protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller, yağ ve yeterince su. Tüm bu besin kaynaklarından ihtiyacımız kadar almamız gerekiyor. Eğer ki tek tip yada mesela sadece karbonhidratlı beslenme, veya bunun yanında yağ oranı yüksek gıdalarla beslenme herkesin bildiği gibi beraberinde başta kilo problemlerinin yanında bir çok hastalığı da beraberinde getirir. Birazdan değineceğimiz gibi sadece beslenme yetmez bunun  yanın da  Dengeli Beslenme  Zorunluluğu da ortaya çıkmış oluyor.

İşte dengeli beslenmenin önemi de bu noktada ortaya çıkıyor. Yani vücudumuzun ihtiyacı olan besin öğelerini yeterince almak tek tip değil çeşitli gıdaların hepsinden beslenmek ve yeterince su içmek. Bu da dengeli beslenme anlamına geliyor. Dengeli beslenmeye dikkat etmeyen insanların karşılaştığı en önemli sorun gelişimin yavaşlaması, savunma mekanizmalarının zayıf olması ve buna bağlı olarak da ortaya çıkan sağlık problemleri. Beslenmelerine dikkat eden insanlara baktığımızda her şeyden önce ilk dikkat çeken  şey ciltleri. Bu insanların ciltleri parlak ve berrak olur.

Ten renkleri kesinlikle sağlık kalitelerini hemen ortaya koyar. Bu kişiler hastalıklara karşı daha dirençlidirler ve çabuk iyileşirler bu da onlara ruhsal yönden rahatlık verir. Herbalife doğal ürünleri bu konuda da yardımcı olur. Özgüvenleri daha yüksek ve çalıştıkları işte her zaman başarılı ve üretken olurlar. Ve yaşlandıkça bu insanlar diğer insanlara oranla şeker , kalp ve tansiyon hastalıkları daha az yakalanırlar.Halka arasında bir tabir kullanılır bu insanlar öldüklerinde ‘’ ayakta öldü, sapasağlamdı’’ yani sağlıklı ve dengeli beslenen insanlar ölüm anlarına kadar sapasağlam ve hastalılarla boğuşmadan yatalak olmadan ölürler. Ve bu da sanırım herkesin istediği bir sonuç.

Uzmanlar şunu söylüyor eğer kişi sigara içmiyorsa ve beslenmesine dikkat ediyorsa ve egzersiz yapıyor ise kalp hastalıklarının %80- inme ve felç %70, kalınbağırsak kanseri %70 ve şeker hastalığı %90 önlenir. Oranlar çok yüksek. Bu da demektir ki az önce söylediğimiz gibi her şey bizim yaşam tarzı ve beslenme düzen ve kalitemizde yatıyor. Yine uzmanlar şunu söylüyor ki bu da korkunç yüksek bir rakam. Ölümlere sebep olan hastalıkların 10 tanesinin 5 i beslenme kaynaklıdır.