Külot seçimi


Çok önem verilen konulardan biridir kıyafet tercihi. Ancak her ne kadar dış görünüşe önem verilsede iç giyimde onun kadar önemli. Özellikle iç giyim firmalarının diğer sektörlerdeki gibi her sezon birbirinden renkli ve farklı konseptlerde defileler yapması hem üreticilerin hem de tüketenlerin iştahını kabartıyor. Külot, atlet, gecelik, jartiyer gibi her zevke hitap eden ürünleriyle iç giyim son zamanlarda oldukça büyük önem taşıyor. Külot da bu ürün listelerinin en baş sıralarında yer alıyor. Son zamanlarda tekstilde meydana gelen gelişmeler, birbirlerinden farklı iplik ve dokuma çeşitlerinin kullanılması üretilen iç giyim ürünlerine de yansıdı. Külot şu an oldukça fazla bir çeşide kavuşmuş durumda. En çok kullanılan, üretilen ve tüketilen külot doğru malzemelerden yapıldığı takdirde kullananlara sağladığı sağlık ve rahatlık tartışılmaz.

İç giyimde çok önemli olan bir diğer ürün ise gecelik. Gecelik geçmişten bugüne uzun yıllardır kullanılan, tüketiciler tarafından her zaman en çok tercih edilen ürünler arasında. Her sezon kendi modasını yaratan gecelik, büyük küçük herkes tarafından her mevsimde kullanılabiliyor. Farklı renk ve desenler arasından kendilerine en çok yakışan gecelik modelini bulmakta zorlanan tüketiciler, bedenlerine ve bütçelerine en uygun olanı seçebiliyorlar. Uzun yıllardır hayatımızda olan gecelik her zaman popüler olan iç giyim ürünleri arasında. Son yıllarda farklı iplikler kullanılarak hazırlanan gecelik çeşitleri kullananlara farklı rahatlık seçenekler veriyor. Eskiden sadece pamuk ipliği kullanılarak üretilen gecelik, artık bambu ipliği ya da ipek gibi farklı iplik çeşitleri kullanılarak yapılıyor ve kullananlara oldukça şık alternatifler çıkarıyor.

İç giyim ürünlerinden bir taneside jartiyer. İç giyim ürünleri içerisinde daha çok fantazi sayılan jartiyer çokta biliniyor olmasada çoğu insan için vazgeçilmez bir hal almıştır. Rahat ve şık kullanılışı ile kullanıcılarını mutlu etme özelliği olan jartiyer düşünülenin aksine oldukça insan tarafından kullanılıyor. Jartiyer de iç giyim ürünlerinde olduğu gibi kendi trendini belirliyor ve her sezon kendini yeniliyor.