Kameralı sohbetlerTeknolojinin hızla yayıldığı günümüzde arkadaşlıklar yalnız telefon yada mail ile sınırlı kalmıyor. Kameralı sohbetler de en çok seçilen görüntülü konuşma şekli olarak karşımıza çıkıyor. Önceden mektup ile başlayan, daha sonra telefonlerle devam eden iletişim günümüzde çok değişik bir boyut kazandı. Uzak yollar kameralı sohbetler sayesinde kısaldı. Başka ülkelerde yaşayan bir insanla konuşmak artık yalnızca telefon ile sınırlı kalmıyor. Özellikle uzakta okuyan öğrenciler için ailelerle ve arkadaşlarla kameralı sohbetler büyük önem taşıyor. Sadece uzakta hayata atılan kişiler için değil, arkadaşlık sitelerinde tanışan ve arkadaşlık kuranlar için de kameralı sohbetler genelde seçiliyor.
Günümüzde yeni arkadaşlar edinmek için internet aracılığıyla arkadaşlık sitelerine başvuruluyor. Genellikle kişilerin özel bilgilerinin paylaşıldığı bu sitelerde arkadaşlıklar kuruluyor hatta kimi arkadaşlıklar evlilik ile sonuçlanıyor. Lakin her site sanıldığı kadar güvenilir olmayabiliyor. İstanbul net değişik içeriği ile öne çıkıyor. Kullanıcılarının bilgilerinin güvenliğine çok önem veren İstanbul net izinsiz hiçbir bilgiyi paylaşmıyor.  Şehir vede ülkeye göre arama yapmak İstanbul net sayesinde fazlası ile kolay hal alıyor. İstanbul net mesafeleri ortadan yok edip farklı kişilerle tanışabilmenizi sağlıyor. Ve tanışmayı en emniyetli biçimde gerçekleştiriyor.

Hayat şartlarının ve yaşam koşullarının hızla zorlaştığı bugünlerde internetten yalnız arkadaşlık kurulmuyor aynı zamanda internetten ek iş yapmak imkanı doğuyor. Ekonomik bakımdan gelir giderleri denk olmayan kişiler internetten ek iş olanağı sağlayarak kazancını yükseltiyorlar. İnternetten ek iş sadece çalışanlar için değil, aynı zamanda çalışmayan hanımlar ve okuyanlar için de büyük bir imkan olarak değerlendiriliyor. Birbirlerinden farklı siteler ve şirketler internetten ek iş arayanların imdadına koşuyor. Diğer çalışma şekilleri içersinde daha değişik olsa da, internetten ek iş çağımızda birçok insan tarafından tercih edilmektedir.