Etkileri ve Yılan yağıGelişen zamanımızda, her ne kadar teknoloji ve tıp her geçen gün biraz daha fazla ilerlese de, eski çağlardan günümüze kadar kullanılmaya devam eden bitki özleri ve doğal bitkiler her geçen gün biraz daha önem kazanıyor. Bayanların güzellik için geçmişten bugüne kullandığı yağlar, bugünün yerküresinde problemlerle karşılaşıldığında başvurulan ilk yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Bitkilerden elde edilen yağlar kırışıklık, selülit, sivilce, yaşlanma gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Doğadan elde edilen bu doğal yağlar içerisinde bulunan yılan yağı sürüldüğü bölgedeki muhteşem etkileri ile kullanıcılarını şaşırtabiliyor. Yılan yağı özellikle saç dökülmelerindeki etkisiyle kullanıcılarını memnun ediyor. Saç dökülmesinde bilinen tekniklerin ve kullanılabilen diğer yağların aksine yılan yağı çok kısa sürede kalıcı çözümler elde ediliyor. Yılan yağı zayıf ve dayanıksız saçların güçlenmesine yardımcı olur. İçeriğinde bulunan özler sayesinde yılan yağı saçların sağlıklı bir şekilde uzamasına ve parlak görünmesine yardımcı oluyor. Yılan yağı kaybedilen saçlara çok kısa süre içerisinde tekrar kavuşmanızı sağlıyor.

Başka bir bilinmeyen ama etki alanları oldukça fazla olan yağ ise ozon yağıdır. Özellikle estetik ve kozmetik sektöründeki pek çok ürünün hammaddesi olan ozon yağı, dezenfektan özelliği ile uygulandığı bölgede mikrop barındırmaz. Kısa zamanda oksijene dönüşen ozon yağı kullanıldığı bölgede olumlu ve temiz sonuçlar verir. Bir çok alanda kullanılan ozon yağı, egzama, romatizma gibi ağrıların giderilmesinde de oldukça etkilidir. Sadece estetik değil kozmetik alanda da etkili olan ozon yağı, gençleştirme özelliğinden, yanık yara tedavisine, romatizma ağrı giderme özelliğinden cilt lekelerinin giderilmesine kadar çoğu alanda kullanıcılarını tatmin edebilmektedir.

Diğer bir yaygın olmayan yağ olan kantaron yağı, özellikle ağrı dindirici ve kramp çözücü özelliği ile kullanılmaktadır. İltihaplanmayı önleyici özelliği ile de bilinen kantaron yağı, diğer yağlar ile karıştırılarak etkisini arttırabilir. Kantaron yağı ülser mide gibi hastalıklara da yardımcı olma etkisine sahiptir. Banyo, masaj, friksiyon veya içme gibi farklı şekillerde kullanılabilen kantaron yağı, ilaç tedavisinin yanında alternatif tedavi yöntemi olarak uygulanabilir.