En faydalı mucize bal


Büyüklerin anlatmış bulunduğu gibi arıların nesli tükenirse dünyanın sonuna hızla yaklaşmışız anlamına gelmektedir. Doğadaki besin zincirinde fazlasıyla önemli bir yeri olan arılar ve üretmiş bulundukları balların bu kadar özel olması ne yazık ki herkes tarafınca hala kıymeti fark edilebilmiş değildir.

Arının, çiçeklerde bulunan ve meyve tomurcuklarında olan nektarları bal midesi denen kısımda enzim ile kimyasal bir değişikliğe uğratarak basit şeker üretimi yapıp sunduğu mükemmel  bal denilmektedir. Baldaki şeker miktarı, renk ve tadında meydana gelen farkın sebebi tamamiyle bu nektar kısmıyla alakalıdır. Farklı bir yönden ise çiçeklerdeki volatin yağı bala kokusunu vermekte olan aromadır. Bu yağ aynı anda bilinebilmiş tüm çiçeklerin de sahip bulunabildikleri kokuları sağlayabilen yağ olma özelliğini üstünde bulundurur.

Bal meydana gelebilmesi basit olmayıp hem arıların hem de toplamasını ve işleyişini yapanların fazlası ile emek harcamış olduğu bir besin türüdür. Örnek olarak vericek olursak yalnız yarım kilo nektar için tam tamına 900 bin arının bütün gün çaba sarfetmesi gerekmektedir ve bu nektarın da yalnızca belli bir bölümü bala dönüşür. Elbette ki böyle külfetli bir iş söz konusu olduğunda da malesef piyasalarda insanları aldatmanın beraberinde sağlıklarıyla da oynayan bir çok şirket ve hakiki olmayan balı gerçek bal olarak satışını yapabilen kurumlar vardır.

Tamamı ile ürünlerimiz gerçek bal olup her bir çeşidi birbirinden kaliteli ve tabiatın sunup sağlamayı başarabildikleri özellikleri kayba uğramadan sofranıza ulaşır. Kaliteden kesin olarak taviz vermeyip sizlere en sağlıklı olacak şekilde en hakiki ve has bal vermiş olmanın gururunu yaşayabiliyoruz. Her türlü kontrollerinden tekrar tekrar geçtikten sonra satışa koymuş olduğumuz ürünlerimizi güvenli bir biçimde alabilir kendinizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı bir hayata sahip olabilmeleri için sabah akşam gerçek bal kalitesiyle beslenebilme olanağınız vardır.