Eğlenceli hediyelerYüreklerimiz pır pır atar ve içlerinden acaba ne çıkabilir diye sabırsızlık içinde beklerdik. Armağanların hepsinin paketlerini özenle açardık hatta çoğu zaman saklardık o renkli paketleri. Hediyelerimiz küçük yada büyük olsun çok kıymetli olurdu. Birde tüm aile gelirdi böyle özel günlere ;kuzenler, dedeler, amcalar, halalar ve teyzelere kadar kalabalık olur, mutluluğu yaşardık.  Hafızalardan gitmiyor silinmiyor o güzel günler. Bu günlerde de böyle kutlanıyor ama nedense o zaman yaşanmış olan herşeyin kokusu burnumuzda , görüntüsü akıllarımızda, tadı damağımızda kalmış. Kimi insanlar için doğum günleri gerçekten büyük önem taşır. Günlerce öncesinden o gün için sürpriz planları yapılarak, doğum günü hediyeleri alınır.  Dikkatle hazırlanan kutlamalar ister ufak çaplı ister büyük çaplı olsun muhakkak sevindirir karşınızdaki kişiyi.
 
Eski yıllarda evde annelerimizin yaptığı bazen hafif yamuk bazen 2 katlı ev yapımı pastlarla kutlardık yeni yaşımızı. Üzeri renkli arasında muhallebi olan ve  buram buram sevgi kokan pastalarla... Birden bire nerden çıktığını farketmediğimiz doğum günü hediyeleri de olurdu bizlere yapılan bu özel gecede. Birini mutlu etmek, onu gülümsetebilmek hem ona hem size huzur verir. Çok zor değildir bunu yapabilmek. Mesela karşınızdakine eğlenceli hediyeler alabilirsiniz. Nasıl ve nereden temin edebilirim diye düşünür gibisiniz. İster internette gerekse sadece bu şekilde olan ürünler satan mağazalarda eğlenceli hediye çeşitlerini görebilirsiniz. Böyle hediyeleri karşınızdakine verdiğiniz zaman, suratında oluşacak gülümseme , hafızalarda yer edecek anı uzun olacaktır.
 
Çeşiti çok olan eğlenceli hediyelerle  sevinebilmek , anlık şakalarla gülmek yada zamanı komik ve eğlenceli hale getirdikleri için ihtiyacı karşılamaları da mümkün. Hazır alınabilen ürünler bulunduğu gibi sizlerin hayal dünyanıza kalmış seçenekleride mevcut. Örnek vermek gerekirse kişinin resmini espirili hale getirerek bir eşyaya yaptırmak dahi bu gruba dahildir.