Boğaz turu


İstanbul uzun senelerden beri popülerliğini koruyan, birçok uygarlığın çıkış noktası ve büyük imparatorluklara başkentlik etmiş dünyanın en özel şehridir. Başka hiçbir şehirde bulunamayan iki kıtayı birbirine bağlama özelliği İstanbul un en vazgeçilmez sembolleri arasında bulunmuştur. Muhteşem boğaz manzarası eşliğinde tekne turu düzenlemek son yıllarda gerek yerlilerin gerekse yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Tekne turu farklı boyutlarda ve özelliklerdeki tekneler ile düzenleniyor. Özel organizasyonlar içinde son yıllarda tekne turu düzenlemek oldukça popüler hale geldi. Düğünlerden, doğum günü kutlamalarına, özel davetlerden motivasyon toplantılarına kadar tekne turu en çok tercih edilen etkinlikler arasında yer alıyor. İstanbul un eşsiz manzarası eşliğinde düzenlenen tekne turları davete gelmiş olanları büyülemektedir.

Asya ve Avrupa kıtalarını birleştiren bu eşsiz şehir boğaz turu sayesinde keşfedilmeyi bekliyor. Son yıllarda düğün, nikah gibi özel kutlamalarda boğaz turu tercih ediliyor. Kara yoluyla fark edilemeyen güzellikler boğaz turu sayesinde en mükemmel şekilde görülüyor. Dünyanın hiçbir yerinde bir kıtadan diğerini izlemek söz konusu değildir. Sadece İstanbul dünyada eşi benzeri olmayan boğaza sahip. Boğaz turu bu mükemmel güzelliği arzuladığınız gibi izlemenizi sağlıyor. Temiz ve güzel bir boğaza sahip olmak için son zamanlarda sivil toplum kuruluşları ve belediyelerin destekleri ile boğazda denize girilebiliyor. Deniz temizliği felsefesi ile yola çıkan bu kurumlar boğaz turu düzenleyenlere istedikleri takdirde denize girebilme olanağı sunmaktadır.

Farklı eğlence va kutlama düzenlemek isteyenler kiralık tekne yardımına başvuruyor. Günün her saati ister kalabalık grup ister daha az kişi ile kiralık tekne tutulabiliyor. İsteğe bağlı hizmetler kiralık tekne hizmetine dahil edilmektedir. Yemekler, davet yada kokteyller gibi organizasyonlarda profesyonel servis hizmetiyle katılımcılar tekne turundan oldukça mutlu olarak ayrılıyor. Değişik organizasyonlar düzenleyerek ayrıcalıklı olmayı isteyenler kiralık tekne tercih etmektedir.