Badem yağı ve etkisi


Teknoloji ve bilim her ne kadar ilerlese de, doğal yollardan elde edilen ilaç ve yağların laboratuar ortamında elde edilen kimyevi ilaçlardan daha etkili olduğu her geçen gün biraz daha çok farkediliyor. Uygarlığın ilk günlerinden itibaren kullanılan bitkiler ve doğal özler günümüzde çok daha fazla önem kazanmış durumda. Biberiye yağı da bunlardan bir tanesi. Astım probleminden, mide rahatsızlıklarına, unutkanlıktan şeker hastalığına kadar birçok alanda biberiye yağı kullanılmakta. Gençlerin en çok şikayet ettiği ve özellikle ergenlik döneminde büyük bir sorun haline gelen sivilce problemi de biberiye yağı ile son bulabiliyor. Biberiye yağı etkisi ve rahat kullanım özelliği ile geçmişten günümüze kadar uzanan zamanda en etkili tedavi araçlarından bir tanesi.

Badem yağı ise diğer yağlara kıyasla çok daha rağbet gören ve daha sık kullanılabilen bir yağ çeşidi. Çoğu insanın bildiği saç sorununa çözüm sunabilen badem yağı, aynı zamanda tatlı kokusu ve yumuşak dokusu ile rahat bir kullanım da sağlıyor. Yorgunluk ve stres için masaj yağı olarak yada kuru ve çatlamış elleri nemlendirmek amacıyla kullanılabilinen badem yağı, etkisini sürüldüğü ilk andan itibaren göstermekte. Hem kullanılması hemde saklanması kolay olan badem yağı, güneş görmeyen serin yerlerde muhafaza edilmelidir. Sanıldığından çok daha büyük ve fazla etkisi olan badem yağı kullanıldığı bölgelerde etkisini hemen göstermektedir.

Doğal yöntemlerle oluşturulan yağlar kullanım kolaylığı nedeniyle çok fazla seçilen yönetemler arasında yer alsada, içeriğinde doğal özler bulunan arnica krem de uygulandığı kısımlarda olumlu sonuçlar verebilmektedir. Arnica krem özellikle morluk, ezilme ve incinme gibi yaralar arkasından kullanıldığında, kullanıldığı bölgeyi rahatlatmaktadır. Liposuction veya mezotherapy sonrası arnica krem kolaylıkla kullanılmaktadır. Arnica krem bedenimizde oluşan morarmaların yok edilmesinde ideal bir çözüm olarak seçilmekte ve kullananlar tarafından destek görmektedir.