Açık parfüm


Parfüm erkekler vede kadınlar, genç yaşlı demeden her cins ve her yaştan insanların kullanabildiği bir şeydir. Çünkü herkes farkındadır ki güzel kokmak, temizlik ve bakımın bir göstergesidir. Ayrıca da çoğu insanın etkileme alternatiflerinden biridir. Bu sebeptenden herkes kendi zevk ve tenine yakışabilmesi pozisyona göre bir parfüm elde edilir. Bu tür birşey yalnızca bu gün değil yıllarca öncesinde de böyledir. Eski kayıtlara bakıldığında parfüm ve ya koku kullanıyor olabilme alışkanlığının yıllarca öncesine, saraylara kadar gittiği görülebilir.

Parfüm  bütün yeryüzünde alabildiğince genişlemiş bir sektördür. Dünyaca ünlü tekstil markalarının ürettikleri parfümlerin yanında, adıyla bütün dünyada marka halini almış insanların çıkardıkları parfümler de bulunmaktadır. Bu parfümler kokularında bulunan güzellik ile birlikt parfüm şişeleriyle de neredeyse bir sanat eseri gibidir. Fakat bu güzelliğin de bir karşılığı bulunmaktadır. Dünyaca ün kazanmış,  marka bir parfüm satın almak isteyen biri Türkiye şartlarında en az 150 türk lirasını gözden çıkarmak mecburiyetindedir. Hem kur farkı hem de yurt dışından gelirken ürün üzerine uygulanmakta olan nakliye vede vergi ücretleri sebebi ile bu parfümler ülkemizde malesefki fazla rakamlara satılabilmektedir. Yurdumuzunda gelir miktarı  olarak pozisyonu belirginleştiği için açık parfüm sektörü zamanımızda son derece gözde bir duruma ulaştı. İnsanlar açık parfüm satın alarak sahip olmak istedikleri orjinal parfüm kokularının hemen hemen  aynısına çok daha uygun fiyatlara sahip olabilme imkanına sahip olabildiler. Bir bakıma bu insanların güzel kokakabilmeye ve temizliğe heveslendirmek  çok müthiş oldu. Çünkü güzel kokabilmek tüm insanların imkanı ve istediği bir şeydir ve bu hak insanların maddi durumu sebebi ile elinden alınmamalıdır. Açık parfüm sayesinde her geçime göre bir parfüm sahibi olabilme olanağı sağlar .

Açık parfümler beden sağlığı açısından da hiçbir sıkıntı oluşturmaz. Ucuz olmasının nedeni kalitesiz olmasından değil, hem markaların sadece adlarının büyük olması nedeni ile fiyatlarını yüksek tutma istekleri haricinde gümrük ve nakliye vergilerine maruz kalmama nedeni iledir. Bir başka nedeni ise şişeleme olarak basit ucuz şişelere sahip olmalarından açık parfüm, bu açıdanda maliyeti düşük olan bir şeydir. Sizde harika kokmak ve karşılaştımız insanları kokumuzla cezbetmek isteğiniz varsa, maddi imkanların bu hakkınızı elinizden ayırmasına izin vermeyin ve gidin şuan bir açık parfüm sahibi olun.